Wkłady kominowe

  • Super User
  • Blog
Wkłady kominowe Oferujemy wysokiej klasy specjalistyczne kominy wykonane ze stali kwasoodpornej, a także kominy ceramiczne. W naszej ofercie można także znaleźć: wkłady kominowe, system jednościenny, kominy wolnostojące, system dwuścienny, systemy powietrzno-spalinowe: SPS – jednościenne, WSPS – dwuścienne, przeznaczone dla kotłów z zamkniętą komorą spalania i kotłów kondensacyjnych, kominy ceramiczne firmy Schiedel czy Brata. Wszystkie elementy tych systemów można zastosować zarówno w przemyśle i budownictwie mieszkaniowym służące do odprowadzania spalin z kotłów opalanych gazem, olejem opałowym, jak również paliwo stałe (drewno, węgiel). Sprzedajemy drzwiczki kominowe, kratki wentylacyjne, nasady kominowe, przewody wentylacyjne o różnym kształcie. Wkłady kominowe kwasoodporne chronią komin przed korozją, gdyż woda wytrącana ze spalin ma kwaśny odczyn, co powoduje niszczenie komina. Montaż wkładów kominowych jest wręcz niezbędny po rozwiercaniu komina. Komin z zamontowanymi wkładami oznacza bezpieczne odprowadzanie spalin, ochronę dla komina, ale przede wszystkim bezpieczeństwo dla mieszkańców.

Wkłady kominkowe

  • Super User
  • Blog
Firma Kom-Instal wykonuje kominki nowoczesne, kominki klasyczne, kominki rustykalne, new line. W naszej ofercie znajdą Państwo wkłady kominkowe takich firm jak: Kratki.pl, Uniflam, Tarnavva, Robiren, KFD, Lechma i wiele innych. Specjalizujemy się w sprzedaży oraz montażu wkładów kominkowych powietrznych oraz z płaszczem wodnym, a także wkłady gazowe. Kominek z wkładem kominkowym jest bardziej wydajny, dzięki systemowi dystrybucji gorącego powietrza można ogrzewać nim cały dom. Wkład z płaszczem wodnym można podłączyć do centralnego ogrzewania i także w ten sposób w pełni wykorzystać moc grzewczą kominka. Choć kominek nie może być jedynym źródłem ciepła, grzeje bardzo efektywnie i ekonomicznie.

Oferta

  • Super User
  • Blog
Usługi kominiarskie Doradzamy, projektujemy, montujemy kominki powietrzne i z płaszczem wodnym Montujemy i sprzedajemy nasady kominowe Montujemy i sprzedajemy przewody elastyczne typu flex Montujemy i sprzedajemy obudowy kominkowe Montujemy wentylacje   Przeglądy okresowe: kominiarskie elektryczne gazowe Sprzedaż i autoryzowany montaż: wkładów kominowych kominów wolnostojących   Ponadto: Opinie kominiarskie Ekspertyzy Inwentaryzacje Czyszczenie i udrożnienia Badania szczelności Kontrola przewodów kamerą TV Frezowanie przewodów wykonawstwo budowlane projektowanie, kosztorysowanie remonty, pomiary

ROZWIERCANIE FREZOWANIE KANAŁU KOMINOWEGO

  • Super User
  • Blog
Czym jest i jak wygląda frezowanie/rozwiercanie komina? Frezowanie kominów rozpoczyna się od ustawienia na szczycie komina stelaża, do którego montowana jest wiertnica. Głowica diamentowa lub łańcuchowa napędzana jest przez agregat hydrauliczny. Za stabilizację głowicy odpowiadają metalowe lance, które zapobiegają przemieszczaniu się głowicy po kanale kominowym i gwarantują wywiercenie prostego przewodu. Silnik umieszczony w głowicy wyposażony jest w sprzęgło, które zwolni obroty głowicy w przypadku napotkania przeszkody. Dzięki temu, nie ma możliwości zniszczenia komina. Kiedy należy rozwiercić komin? - Kiedy stwierdzono nieszczelność przewodu kominowego ale jego przekrój nie pozwala na swobodne zamontowanie wkładu kominowego. - W przewodzie kominowym znajduje się duża ilość sadzy szklistej zasmołowanie komina), co grozi jej zapaleniem i zniszczeniem przewodu kominowego, a nawet pożarem całego domu. - Przewód posiada za mały przekrój w stosunku do mocy kotła. Objawia się to problemami przy rozpalaniu, ciągiem wstecznym, a ponadto osadzaniem dużej ilości kreozotu (sadzy szklistej) w przewodzie. - Pojawiają się wykwity na ścianie spowodowane przenikaniem kondensatu. - W pomieszczeniach wyczuwalny jest zapach dymu. Na jaką średnicę można rozwiercić komin? Nasz sprzęt pozwala nam na powiększenie standardowego kanału 14×14 do takiej wielkości, która pozwoli na zamontowanie wkładu o średnicy np. fi 180 lub fi 200 ze stali kwasoodpornej jak i wkładu ceramicznego fi 180. Należy pamiętać, że minimalny przekrój przewodu dymowego powinien wynosić fi 160mm, ale nie może być on mniejszy niż czopuch czyli wyjście z kotła. Jak długo trwa wiercenie komina? Wszystko zależy od konkretnego komina – jego długości, średnicy na jaką ma zostać rozwiercony, a także twardości cegły. Zazwyczaj frezowanie kominów zajmuje nie więcej niż 1-2 dni robocze. Czy każdy komin da się rozwiercić? Każdy komin jest dokładnie sprawdzany przed wierceniem. Przewód musi być w miarę prosty, a w wyczystce powinno być widoczne ”światło”. Swobodny dostęp do wyczystki ułatwia także późniejsze czyszczenie przewodu z powstałego podczas wiercenia urobku. Czy po frezowaniu należy zamontować wkład kominowy? Jest to wręcz konieczne. Zamontowanie odpowiedniego wkładu kominowego po frezowaniu to najlepsza metoda na jego uszczelnienie. Gwarantuje ona bezpieczeństwo mieszkańców. Poza wkładami ze stali kwasoodpornej montujemy również wkłady ceramiczne. Czy podczas wiercenia w mieszkaniu będzie duży ‘bałagan’? Cała operacja ma miejsce w środku przewodu kominowego i jeżeli nikt w kanał nie ingerował to nie ma możliwości żeby cokolwiek niespodziewanego stało się w pomieszczeniach przez które przebiega komin.